Art.-Nr. 157-00037 | T50SOSSB5-High-E-C-CC-PA66HS-BK
Copied
  • 1-parts fixeringsband
  • Högkvalitativt material
  • Passar för komplexa applikationer
Användningsområde I första hand utformad för fordonsindustrin, men dessa delar kan användas till många olika applikationer med 5mm/8mm svetsbultar, eller 5mm/8mm ISO bultar, där kablar behöver buntas och fixeras. (WS serien, T120RSM, DCT9 & DCT11 är för 1/4" bultar).
Anti rotation (Ja / Nej) YES
Draghållf. Min (N) 225N
Fixeringsmetod Svetsbultsfixering
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 1000st
GLOBAL PART DESCRIPTION T50SOSSB5-High-E-C-CC-PA66HS-BK
Huvudegenskaper produkter för automatiska verktyg
Lokalt ordernr 157-00037
Låsfunktion Låstunga i plast
Material Polyamid 6.6 värmetålig (PA66HS)
Placering Märkplatta ingen
Produktgrupp 1-parts fixeringsband för svetsbultar
Typ T50SOSSB5-High-E-C-CC
Typ av förpackn. påse
Variant Utvändigt räfflad
Vikt/enhet 0.003015kg
Öppningsbar (Ja/Nej) Nej
Bredd (W) 5.0mm
Bult ⌀ 5.0 mm, M6
Bunt ⌀ max 35.0mm
Bunt ⌀ min 1.0mm
Buntdiameter (metrisk) 1.0-35.0mm
Längd (L) 167.0mm
Längd bult max 14.2mm
Längd bult min 17.3mm
Brännbarhet UL94 V2
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -40°C till +105°C, (+145°C, 500 h)