Art.-Nr. 710-00401 | HTAPE-FLEX23-19x33-PVC-BK
Copied
  • Speciallim
  • Passar för mekaniska och elektriska applikationer upp till 600 V
  • Extra tjocklek för snabbare lageruppbyggnad och bättre nötningsbeständighet
Användningsområde Primär elektrisk isolering för kablar och skarvar upp till 1 kV.
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 1m
GLOBAL PART DESCRIPTION HTAPE-FLEX23-19x33-PVC-BK
Material Polyvinylklorid (PVC)
Produktfamilj HelaTape Flex 23 PVC tejp för högre mekaniska krav
Produktgrupp Eltejp PVC
Typ HTAPE-FLEX23-19x33
Typ av förpackn. rulle
UV-stabiliserad (Ja/Nej) Ja
Vikt/enhet 0.2kg
Bredd (W) 19mm
Längd (L) 33m
Tjockl (T) 0.23mm
Brotthållfasthet 45N/10 mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 240%
Farligt gods Nej
Genomslagshållfasthet 48kV/mm
Isolerande (Ja/Nej) Ja
Lämplig för högspänning (Ja/Nej) Nej
RoHS överensstämmelse Ja
Självslocknande Ja
Temp. Område +105 °C