Art.-Nr. 710-00500 | HTAPE-FLEX40-50x30-PVC-BK | E-nr 07 580 28
Copied
  • Speciallim
  • Passar för mekaniska och elektriska applikationer upp till 600 V
  • Extra tjocklek för snabbare lageruppbyggnad och bättre nötningsbeständighet
Användningsområde Primär elektrisk isolering för kablar och skarvar upp till 1 kV.
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 30m
GLOBAL PART DESCRIPTION HTAPE-FLEX40-50x30-PVC-BK
Kort beskrivning (Distributörer) Eltejp N40 50X30 Svart
Material Polyvinylklorid (PVC)
Produktfamilj HelaTape Flex 40 PVC tejp för högre mekaniska krav.
Produktgrupp Eltejp PVC - Isolerande tejp för högre mekaniska krav
Typ HTAPE-FLEX40-50x30
Typ av förpackn. rulle
UV-stabiliserad (Ja/Nej) Ja
Vikt/enhet 0.743kg
Bredd (W) 50.0mm
Längd (L) 30.0m
Tjockl (T) 0.40mm
Brotthållfasthet 86N/10 mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 280%
Farligt gods Nej
Genomslagshållfasthet 35kV/mm
Självslocknande Ja
Temp. Område +105 °C