Art.-Nr. 710-10802 | HTAPE-WRAP25-50x30-PVC-BK
Copied
  • Speciallim
  • Ger ett bra skydd mot korrosion
  • Komplett skydd mot miljö, mekanisk och elektrisk påverkan
  • Resistent mot UV-strålar, bakterier och svampangrepp
  • Används både för applikationer ovan och under jord
Lagervara
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 30m
GLOBAL PART DESCRIPTION HTAPE-WRAP25-50x30-PVC-BK
Lokalt ordernr 710-10802
Material Polyvinylklorid (PVC)
Produktfamilj HelaTape Wrap 25
Produktgrupp Eltejp PVC - Tejp för korrosionsskydd
Typ HTAPE-WRAP25-50x30
Typ av förpackn. rulle
UV-stabiliserad (Ja/Nej) Ja
Vikt/enhet 0.477kg
Bredd (W) 50mm
Längd (L) 30m
Tjockl (T) 0.25mm
Brotthållfasthet 44N/10 mm
Draghållfasthet 44N/mm²
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 200%
Farligt gods Nej
Genomslagshållfasthet 40kV/mm
Isolerande (Ja/Nej) Ja
Lagringstid 5 år
Lämplig för högspänning (Ja/Nej) Nej
RoHS överensstämmelse Ja
Självslocknande Ja
Temp. Område -10 °C till +90 °C
Vidhäftning mot stål 2.2N/10 mm
Vidhäftningsförmåga till underlag 2.0N/10 mm
EAN kod 4031026548739
Förpackning 1 - Vikt (kg) 0.477kg
Lagringstemperatur +23 °C