Art.-Nr. 553-60039 | TLFX24DS-3x16YE-PO-X-YE
  • 50 mm, 25 mm och 16 mm färdigskuren märkning som standard, andra längder på begäran
  • Finns i gult och vitt
  • Storleksintervall 1,2 mm till 38,1 mm
Fixeringsmetod Upphängd
Färg Gul (YE)
Förp innehåll 15000st
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX24DS-3x16YE-PO-X-YE
Tryckmetod (alternativ) laserstråle
Typ TLFX24DS-3x16YE
Typ av förpackn. kartong
Värmeåldring testmetod ASTM D638
Värmeåldringstest 168h/150°C
Bredd (W) 16mm
Diameter inre krympt ⌀ (d) max. 1.2mm
Diameter inre okrympt ⌀ (D) min. 2.4mm
Höjd (H) 16.0mm
Innerdiameter D efter full krympning (tum) 0.047"
Innerdiameter D okrympt (tum) 0.094"
Längdkrympning efter krymp -5% max
Längdkrympning efter testmetod UL 224
Väggtjockl (WT) 0.515mm
Väggtjockl (WT) (tum) 0.020"
Begränsad brännbarhet Ja
Brännbarhet UL224
Draghållfasthet MPa 11MPa
Draghållfasthet testmetod ASTM D2671
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 200%
Farligt gods Nej
Förlängning vid brott testmetod ASTM D2671
Genomslagshållfasthet 20kV/mm
Halogenfri Ja
Krymptemp. min - °C +100 °C
Rökdensitet testmetod ISO 5659-2
Syreindex 35.4%
Syreindex ISO 4589
Temp. Område -55°C till +105°C
Toxicitetindex CITg 0.03
Toxicitetindex testmetod EN 17084
Vattenabsorbtion 0.15%