| TLFX32DS-3x16YE-PO-X-YE
Copied
- Krympförhållande 2:1
- Halogenfri
- Låg rökutveckling, densitet och toxicitet
- 50 mm, 25 mm och 16 mm färdigskuren märkning som standard, andra längder på begäran
- Finns i gult och vitt
- Storleksintervall 1,2 mm till 38,1 mm
- Levereras i praktiska förvaringslådor
Fler produkter inom produktgruppen:
| Användningsområde |
| Fixeringsmetod | Upphängd |
| Färg | Gul (YE) |
| Förp innehåll | 15000st |
| GLOBAL PART DESCRIPTION | TLFX32DS-3x16YE-PO-X-YE |
| Huvudegenskaper | UV-stabiliserad, flamhämmande, kemisk resistans |
| Krympförhållande | 2:1 |
| Lokalt ordernr | 553-60041 |
| Lågtemperatur testmetod | ASTM D2671 |
| Material | Polyolefin, tvärbunden (PO-X) |
| Med inre lim (Ja/Nej) | Nej |
| Med plats för etikett ETIM | Nej |
| Produktfamilj | TLFX DS - 2:1 LFH krympslangsmärkning |
| Produktgrupp | Krympbar kabelmärkning, "ladder style", termotransfer |
| Tryckbar | Ja |
| Tryckmetod | termotransfertryck |
| Tryckmetod (alternativ) | laserstråle |
| Typ | TLFX32DS-3x16YE |
| Typ av förpackn. | kartong |
| Variant | Roller form |
| Värmechocktest | 4h/175° |
| Värmeåldring testmetod | ASTM D638 |
| Värmeåldringstest | 168h/150°C |
| Bredd (W) | 16mm |
| Diameter inre krympt ⌀ (d) max. | 1.6mm |
| Diameter inre okrympt ⌀ (D) min. | 3.2mm |
| Höjd (H) | 16.0mm |
| Innerdiameter D efter full krympning (tum) | 0.062" |
| Innerdiameter D okrympt (tum) | 0.125" |
| Längdkrympning efter krymp | -5% max |
| Längdkrympning efter testmetod | UL 224 |
| Väggtjockl (WT) | 0.635mm |
| Väggtjockl (WT) (tum) | 0.025" |
| Begränsad brännbarhet | Ja |
| Brännbarhet | UL224 |
| Draghållfasthet MPa | 11MPa |
| Draghållfasthet testmetod | ASTM D2671 |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | Ja |
| Elasticitet (min.) | 200% |
| Farligt gods | Nej |
| Förlängning vid brott testmetod | ASTM D2671 |
| Genomslagshållfasthet | 20kV/mm |
| Genomslagshållfasthet testmetod | ASTM D2671 |
| Godkännanden |
| Godkännanden | ASTM 1354, ASTM E 162, ASTM E 662, EN 45545-2, NFPA 130 compliant |
| Halogenfri | Ja |
| Krymptemp. min - °C | +100 °C |
| Lagringstid | 24 månader |
| Rekommenderat färgband | TTDTHOUT |
| RoHS överensstämmelse | Ja |
| Rökdensitet Ds (max) | 44 |
| Rökdensitet testmetod | ISO 5659-2 |
| Syreindex | 34.9% |
| Syreindex | ISO 4589 |
| Temp. Område | -55°C till +105°C |
| Toxicitetindex CITg | 0.03 |
| Toxicitetindex testmetod | EN 17084 |
| Vattenabsorbtion | 0.15% |
| Volymresistans | 10¹⁴ Ω cm |
| Volymresistans testmetod | ASTM D257 |
Argentina
Australia
Brazil
Bulgaria
China
Czech Republic
Denmark
Finland
France
Germany
Hungary
India
Italy
Netherlands
North America
Norway
Poland
Portugal
Romania
Singapore
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Türkiye
United Arab Emirates
United Kingdom
Download
TT431
TTDTHOUT 60MM