Art.-Nr. 553-60054 | TLFX381DS-3x16WH-PO-X-WH
  • 50 mm, 25 mm och 16 mm färdigskuren märkning som standard, andra längder på begäran
  • Finns i gult och vitt
  • Storleksintervall 1,2 mm till 38,1 mm
Fixeringsmetod Upphängd
Färg Vit (WH)
Förp innehåll 100st
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX381DS-3x16WH-PO-X-WH
Tryckmetod (alternativ) laserstråle
Typ TLFX381DS-3x16WH
Typ av förpackn. pack
UV-stabiliserad (Ja/Nej) Nej
Variant Roller form
Vikt/enhet 0.002kg
Värmechocktest 4h/175°
Värmeåldring testmetod ASTM D638
Värmeåldringstest 168h/150°C
Appliceringsomfång (AWG) 400+
Bredd (W) 16.0mm
Bredd (W2) 88.9mm
Bredd (W2) (tum) 3.50"
Bredd på skrivbar yta 16.00mm
Diameter inre krympt ⌀ (d) max. 19.1mm
Diameter inre okrympt ⌀ (D) min. 38.1mm
Höjd (H) 76.2mm
Höjd på skrivbar yta (H) 76.2mm
Innerdiameter D efter full krympning (tum) 0.75"
Innerdiameter D okrympt (tum) 1.5"
Kabelarea (mm²) .75 - 1.4in²
Kabelstorlek max (tum) 1.4"
Längdkrympning efter krymp -5% max
Längdkrympning efter testmetod UL 224
Tjockl (T) .29mm
VR 101.6mm
VR (tum) 4.0"
Väggtjockl (WT) 0.975mm
Väggtjockl (WT) (tum) 0.038"
Ytterdiameter max (tum) 1.5"
Yttre ⌀ max. (OD max.) 38.1mm
Begränsad brännbarhet Ja
Brännbarhet UL224
CE Certifierad Nej
CSA Certif. Nej
Draghållfasthet MPa 11MPa
Draghållfasthet testmetod ASTM D2671
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 200%
Farligt gods Nej
Förlängning vid brott testmetod ASTM D2671
Genomslagshållfasthet 20kV/mm
Halogenfri Ja
Krymptemp. min - °C +100 °C
Lagringstid 24 månader
Nötningshärdighet High
Rökdensitet testmetod ISO 5659-2
Syreindex 34.9%
Syreindex ISO 4589
Temp. Område -55°C till +105°C
Toxicitetindex CITg 0.03
Toxicitetindex testmetod EN 17084
US_MILSPEC MIL-STD-202J, SAE AS5942 3.4.1
Vattenabsorbtion 0.15%