Art.-Nr. 553-71047 | TULT24-8DS-3x16YE-PO-X-YE
Copied
  • Krympförhållande 3:1
  • 50 mm, 25 mm och 16 mm färdigskurna som standard, andra längder på begäran
Fixeringsmetod Upphängd
Färg Gul (YE)
Förp innehåll 750st
GLOBAL PART DESCRIPTION TULT24-8DS-3x16YE-PO-X-YE
Huvudegenskaper flamhämmande, kemisk resistans, UV-stabiliserad
Krympförhållande 3:1
Lokalt ordernr 553-71047
Tryckmetod (alternativ) laserstråle
Typ TULT24-8DS-3x16YE
Typ av förpackn. kartong
Variant Roller form
Vikt/enhet 0.001kg
Värmechocktest 4h/250°C
Värmeåldring testmetod ASTM D638
Värmeåldringstest 168h/175°C
Bredd (W) 16mm
Diameter inre krympt ⌀ (d) max. 8.0mm
Diameter inre okrympt ⌀ (D) min. 24.0mm
Innerdiameter D efter full krympning (tum) 0.31"
Innerdiameter D okrympt (tum) 0.94"
Längdkrympning efter krymp -15% max
Längdkrympning efter testmetod ASTM D2671
Väggtjockl (WT) 1.08mm
Väggtjockl (WT) (tum) 0.047"
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Elasticitet (min.) 300%
Farligt gods Nej
Förlängning vid brott testmetod ASTM D638
Genomslagshållfasthet 20kV/mm
Genomslagshållfasthet testmetod ASTM D2671
Godkännanden
Godkännanden C22.2 no. 198.1-99, MIL-STD-202H Method 215K
Halogenfri Nej
Krymptemp. min - °C +90 °C
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -55°C till +135°C
US_MILSPEC MIL-STD-202H Method 215K
Vattenabsorbtion 0.20%