Slangkoppling HG42-45-PG36
Art.-Nr. 166-23411 | HG42-45-PG36-PA66-BK | E-nr 14 126 37
Copied
  • Snabbkoppling i ett stycke
  • Hög kraghållfasthet
  • Mycket resistent mot lösningsmedel och oljor
  • Fri från halogen, svavel och fosfor
  • Metriska gängor levereras med låsmutter
Dragavlastande funktion Nej
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 2st
GLOBAL PART DESCRIPTION HG42-45-PG36-PA66-BK
Gängtyp annat
Kort beskrivning (Distributörer) Slangkoppling HG42-45-PG36
Lokalt ordernr 166-23411
Material Polyamid 6.6 (PA66)
Mässingsgänga (Y/N) Nej
Produktfamilj HG-45 45° Vinkelförskruvning, IP66
Produktgrupp Vinkelkoppling med utvändig gänga
Roterande gänga (svivel) Nej
Typ HG42-45-PG36
Typ av anslutning snäpp-in
Typ av förpackn. påse
Variant 45°-vinkel
Vikt/enhet 0.08kg
Flänsdiameter FD (m) 57mm
Gänga (M) PG36
Gänglängd (TL) 12mm
Hålstorlek (B) 39.0mm
Lägsta innerdiameter 39mm
Längd (L) 98mm
NW ⌀ 36mm
Nom ⌀ 42mm
Nominell Diameter (tum) 1.63"
Vinkel 45
Yttre ⌀ max. (OD max.) 63mm
Brännbarhet UL94 V2
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Godkännanden UL-Recognized
Halogenfri Ja
IP-Klass IP66
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -50°C till +135°C