Koppling Met LTS40-45FMC-M40
Art.-Nr. 166-32504 | LTS40-45FMC-M40-NPB/PA6-ML | E-nr 14 119 33
Copied
  • 45º vinklad flerdelad kompressionskoppling inkl polyamidtätning
  • Ger utmärkt draghållfasthet
Färg Metall (ML)
Förp innehåll 1st
GLOBAL PART DESCRIPTION LTS40-45FMC-M40-NPB/PA6-ML
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppling Met LTS40-45FMC-M40
Lokalt ordernr 166-32504
Material Nickelpläterad mässing (NPB), Polyamid 6 (PA6)
Metallkoppling typ Kompression, 45°
Produktfamilj LTS-45FMC 45º Vinklad kompressionskoppling, IP68
Produktgrupp Kopplingar för stålslang med vätsketätt hölje
Typ LTS40-45FMC-M40
Typ av anslutning gängad
Typ av förpackn. påse
Variant 45°-vinkel
Vikt/enhet 0.364kg
Gänga (M) M40
Gänglängd (TL) 18.0mm
Hålstorlek (B) 32.7mm
Höjd (H) 47.0mm
Lägsta innerdiameter 32.7mm
Längd (L) 86.9mm
Nom ⌀ 40mm
Nominell Diameter (tum) 1.56"
Nyckelvidd III (A/F3) 57mm
Vinkel 45
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Halogenfri Ja
IP-Klass IP66, IP67, IP68, IP69k
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -50°C till +135°C