Koppling PCS25-FF-M25
Art.-Nr. 166-31302 | PCS25-FF-M25-NPB-ML | E-nr 14 125 68
Copied
  • Två-delad förskruvning, gemensam kolv och kropp med invändig gänga
  • Tät och tillförlitligt fäste till slangen
  • Kan användas för att koppla ihop två delar av skyddsslangen med användning av ett svivelfäste
Färg Metall (ML)
Förp innehåll 10st
GLOBAL PART DESCRIPTION PCS25-FF-M25-NPB-ML
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppling PCS25-FF-M25
Lokalt ordernr 166-31302
Material Nickelpläterad mässing (NPB)
Metallkoppling typ Standard
Produktfamilj PCS-FF Fast med invändiga gängor, IP54
Produktgrupp Kopplingar för stålslang med plastöverdrag
Typ PCS25-FF-M25
Typ av anslutning gängad
Typ av förpackn. påse
Variant Rak
Vikt/enhet 0.04882kg
Gänga (M) M25
Gänglängd (TL) 12.0mm
Hålstorlek (B) 19.1mm
Längd (L) 30.0mm
Nom ⌀ 25mm
Nominell Diameter (tum) 1"
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Halogenfri Ja
IP-Klass IP54
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -100 °C till +300 °C