Koppling SC16-FM-M20
Art.-Nr. 166-30303 | SC16-FM-M20-NPB-ML | E-nr 14 119 53
Copied
  • Två-delad förskruvning, med utvändig gänga
  • Tät och tillförlitlig anslutning mot slangen
  • Kan säkras med en låsmutter
Lagervara
Användningsområde Fast utvändig gänga, nickelpläterad mässing.
Färg Metall (ML)
Förp innehåll 10st
GLOBAL PART DESCRIPTION SC16-FM-M20-NPB-ML
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppling SC16-FM-M20
Lokalt ordernr 166-30303
Material Nickelpläterad mässing (NPB)
Metallkoppling typ Standard
Produktfamilj SC-FM koppling, med fast utvändig gänga, IP40
Produktgrupp Kopplingar för stålslang
Typ SC16-FM-M20
Typ av anslutning gängad
Typ av förpackn. påse
Variant Rak
Vikt/enhet 0.0314kg
Gänga (M) M20
Gänglängd (TL) 10.0mm
Hålstorlek (B) 11.5mm
Lägsta innerdiameter 11.5mm
Längd (L) 25.0mm
Nom ⌀ 16mm
Nominell Diameter (tum) 0.63"
CE Certifierad Ja
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Halogenfri Ja
IP-Klass IP40
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -100 °C till +300 °C