Koppl. HG28-S-M32 BK 10p
Art.-Nr. 166-21027 | HG28-S-M32-PA66-BK
Copied
  • Snabbkoppling i ett stycke
  • Hög draghållfasthet
  • God resistens mot lösningsmedel och oljor
  • Fri från halogen, svavel och fosfor
  • Metriska gängor med låsmutter
Lagervara
Användningsområde Koppling med fast utvändig gänga.
Dragavlastande funktion Nej
Färg Svart (BK)
Förp innehåll 10st
GLOBAL PART DESCRIPTION HG28-S-M32-PA66-BK
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppl. HG28-S-M32 BK 10p
Lokalt ordernr 166-21027
Material Polyamid 6.6 (PA66)
Mässingsgänga (Y/N) Nej
Produktfamilj HG-S rak, IP66
Produktgrupp Koppling med fast utvändig gänga
Roterande gänga (svivel) Nej
Typ HG28-S-M32
Typ av anslutning snäpp-in
Typ av förpackn. påse
Variant Rak
Vikt/enhet 0.031023kg
Gänga (M) M32
Gänglängd (TL) 16mm
Hålstorlek (B) 26.5mm
Lägsta innerdiameter 26.5mm
Längd (L) 50mm
NW ⌀ 23mm
Nom ⌀ 28mm
Nominell Diameter (tum) 1.13"
Yttre ⌀ max. (OD max.) 44mm
Brännbarhet UL94 V2
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Godkännanden ANSI/UL 1695
Halogenfri Ja
IP-Klass IP66
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -50°C till +135°C