Koppling PCS32-FM-M32
Art.-Nr. 166-31006 | PCS32-FM-M32-NPB-ML | E-nr 14 125 23
Copied
  • Två-delad förskruvning, gemensam kolv och kropp med utvändiga gängor
  • Tätt och tillförlitligt fäste till slangen
  • Kan säkras med en låsmutter
Lagervara
Användningsområde Fast utvändig gänga, nickelpläterad mässing.
Färg Metall (ML)
Förp innehåll 2st
GLOBAL PART DESCRIPTION PCS32-FM-M32-NPB-ML
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppling PCS32-FM-M32
Lokalt ordernr 166-31006
Material Nickelpläterad mässing (NPB)
Metallkoppling typ Standard
Produktfamilj PCS-FM fast koppling med utvändiga gängor, IP54
Produktgrupp Kopplingar för stålslang med plastöverdrag
Typ PCS32-FM-M32
Typ av anslutning gängad
Typ av förpackn. påse
Variant Rak
Vikt/enhet 0.08227kg
Gänga (M) M32
Gänglängd (TL) 13.0mm
Hålstorlek (B) 26.2mm
Höjd (H) 36.0mm
Lägsta innerdiameter 26.2mm
Längd (L) 36.8mm
Nom ⌀ 32mm
Nominell Diameter (tum) 1.25"
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Halogenfri Ja
IP-Klass IP54
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -100 °C till +300 °C