Koppling PCS75-FM-M75
Art.-Nr. 166-31019 | PCS75-FM-M75-NPB-ML | E-nr 14 125 27
Copied
  • Två-delad förskruvning, gemensam kolv och kropp med utvändiga gängor
  • Tätt och tillförlitligt fäste till slangen
  • Kan säkras med en låsmutter
Användningsområde Fast utvändig gänga, nickelpläterad mässing.
Färg Metall (ML)
Förp innehåll 1st
GLOBAL PART DESCRIPTION PCS75-FM-M75-NPB-ML
Gängtyp metrisk
Kort beskrivning (Distributörer) Koppling PCS75-FM-M75
Lokalt ordernr 166-31019
Material Nickelpläterad mässing (NPB)
Metallkoppling typ Standard
Produktfamilj PCS-FM fast koppling med utvändiga gängor, IP54
Produktgrupp Kopplingar för stålslang med plastöverdrag
Typ PCS75-FM-M75
Typ av anslutning gängad
Typ av förpackn. påse
Variant Rak
Vikt/enhet 0.56944kg
Gänga (M) M75
Gänglängd (TL) 20.0mm
Hålstorlek (B) 66.5mm
Höjd (H) 84.0mm
Lägsta innerdiameter 66.5mm
Längd (L) 60.0mm
Nom ⌀ 75mm
Nominell Diameter (tum) 2.94"
ELV compliant (Article 4 - 2) Ja
Farligt gods Nej
Godkännanden
Halogenfri Ja
IP-Klass IP54
RoHS överensstämmelse Ja
Temp. Område -100 °C till +300 °C